خانه >> آموزش ها >> الگوهای کندل استیک >> الگوی سه گانه خارجی صعودی

سه گانه خارجی صعودی (Three Outside Up)

الگوی سه گانه خارجی صعودی

الگوی سه گانه خارجی صعودی یک الگوی بازگشتی سه کندلی است که در انتهای روند شکل می‌گیرد و باعث تغییر روند از نزولی به صعودی می‌شود.
این الگو در اصل نسخه­ ای گسترده از الگوی انگلفینگ صعودی است. بطوری که کندل سوم تأییدی برای دو کندل قبل­تر که الگوی انگلفینگ صعودی را شکل داده اند می‌باشد.

 

نحوه تشکیل الگوی سه گانه خارجی صعودی (روانشناسی):

روز اول: در انتهای روند نزولی کندلی با بدنه­ ای کوچک (گاهاً فرفره) شکل می­گیرد که نشان از عدم تمایل فروشنده­‌ها (خرس­‌ها) به فروش بیشتر و در مقابل تمایل خریدارها (گاوها) به خرید بیشتر است. این حرکت معامله­ گران از منظر تکنیکال می‌­تواند به دلیل نزدیک شدن قیمت به حمایت و از منظر بنیادی نشت اخبار مثبت درباره سهم باشد.

روز دوم: در ابتدای بازار قیمت پایین ­تر از بدنه کندل اول باز می‌­شود. پس از باز شدن بازار خریداران کنترل کامل قیمت را تا انتهای بازار در دست گرفته و اجازه افت قیمت را نمی‌دهند در نهایت کندل با قیمتی بالاتر از بدنه کندل دیروز بسته می‌شود، کندلی با بدنه­ ای نسبتاً بزرگ که گویای قدرت بالای خریداران نسبت به فروشندگان است.

روز سوم: با تشکیل کندلی صعودی، سیگنالی مثبت مبنی بر اتمام روند نزولی برای خریداران و فروشندگان صادر می‌شود. بنابراین قدرت فروشندگان کم­تر می‌شود و جای خود را به خریداران می‌دهند.

 

نکات مربوط به الگوی سه گانه خارجی صعودی:

  • معمولاً در کندل دوم حجم معاملات بیشتر است.
  • در این الگو سایه­‌ها اهمیتی ندارند.
  • این الگو نیازی به کندل تأیید ندارد.
  • انتهای کندل سوم به عنوان حدضرر درنظر گرفته می‌شود.
  • قیمت بسته شدن کندل سوم بالاتر از بدنه کندل اول و دوم قرار دارد.
  • کندل سوم می‌تواند هر نوع کندل صعودی با بدنه­ ای کوچک یا بزرگ باشد.
  • وجود حمایت در محدوده تشکیل الگو بر قدرت الگو می‌افزاید.

مثال الگوی سه گانه خارجی صعودی

آیا میدانید با استفاده از فیلتر الگوهای کندل استیک شما قادر خواهید بود الگوی سه گانه خارجی صعودی و ده‌ها الگوی دیگر را به راحتی و در کسری از ثانیه در بین صدها سهم پیدا کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *