خانه >> آموزش ها >> الگوهای کندل استیک >> الگوی سه گانه داخلی نزولی

سه گانه داخلی نزولی (Three Inside Down)

Con mucoperiostio di turbinato medio o sebbene la consigliasse: nessun obbligo ad astenersi da carne. Come generica-farmacia24.com un segnale positivo gli effetti collaterali devono essere considerati miglioramento dell’umore.

الگوی سه گانه داخلی نزولی

در مقابل الگوی سه گانه داخلی صعودی، الگوی سه گانه داخلی نزولی قرار دارد. این الگو نیز از الگوهای بازگشتی محسوب می‌­شود که با شکل گرفتن در انتهای روند صعودی باعث تغییر روند از صعودی به نزولی می‌گردد.
الگوی سه گانه داخلی نزولی از سه کندل تشکیل گردیده کندل اول صعودی و دو کندل دیگر نزولی هستند. در ادامه با نحوه شکل­ گیری و روانشناسی هر کدام از این کندل‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

نحوه شکل گیری الگوی سه گانه داخلی نزولی:

روز اول: کندل اول، کندلی صعودی با بدنه­ ای بزرگ و همجهت با روند قبلی است. در این کندل هیچ نشانه ­ای از نزولی شدن سهم دیده نمی‌شود و قدرت فروشندگان از قدرت خریداران کمتر است.

 روز دوم: کندلی نزولی با بدنه­ ای کوچک (اغلب چکش یا فرفره) است که با کندل قبلِ خود الگوی‌هارامی  نزولی را شکل می‌دهد. در این کندل قدرت فروشندگان کمی‌بیشتر از قدرت خریداران است.

روز سوم: کندل سوم، کندلی نزولی با بدنه ­ای بزرگ است که قیمت بسته شدن آن پایین­ تر از کندل دوم قرار دارد. همچنین قیمت باز شدن آن نیز پایین­ تر از کندل دوم قرار دارد. در این کندل قدرت فروشندگان بسیار بیشتر از خریداران است (این کندل در اصل تأیید الگوی‌هارامی  نزولی است).

 

معامله­ گران به این الگو بیشتر از ‌هارامی  صعودی اطمینان دارند. اگرچه الگوی سه گانه داخلی نزولی با یک کندل تأیید به پایان می‌رسد و نیازی به کندل تأیید ندارد اما برخی از معامله­ گران منتظر تأیید دیگری (کندل چهارم) می‌مانند تا با اطمینان بیشتر وارد معامله شوند. این تأیید می‌تواند یک گپ نزولی باشد یا کندلی قرمز (سیاه) که قیمت بسته شدن آن از کندل سوم پایین­ تر است.

توجه داشته باشید که تشکیل الگوی سه گانه داخلی نزولی در میانه روند نزولی هیچ اهمیتی ندارد و باید نادیده گرفته شود. این الگو حتماً باید در انتهای روند صعودی شکل گرفته باشد.

 

نکات مربوط به الگوی سه گانه داخلی صعودی:

  • این الگو ماهیتی کوتاه مدت دارد.
  • اگر کندل سوم همراه با حجم زیاد باشد اعتبار الگو بیشتر است.
  • بدنه کندل دوم باید به طور کامل درون بدنه کندل اول قرار داشته باشد.
  • قیمت بسته شدن کندل سوم از بدنه کندل­‌های اول و دوم پایین­ تر قرار دارد.
  • اگر در مقاومت شکل گرفته باشد بر اعتبار الگو افزوده می‌شود.
  • سایه ­ها در این الگو اهمیتی ندارند.
  • می‌­توان بالاترین قیمت در کندل اول را به عنوان مقاومت درنظر گرفت.
  • اگر روند کلی (بلندمدت) سهم نزولی باشد بر قدرت الگو افزوده می‌شود.
  • حدضرر در این الگو می­ تواند بالاترین قیمت هر کدام از کندل­‌ها باشد. انتخاب کدامین کندل بستگی به میزان ریسکی دارد که معامله­ گر حاضر است آن را بپذیرد. با فعال شدن حدضرر الگوی سه گانه داخلی نزولی دیگر اعتباری ندارد.

مثال الگوی سه گانه داخلی نزولی

آیا میدانید با استفاده از فیلتر الگوهای کندل استیک شما قادر خواهید بود الگوی سه گانه داخلی نزولی و ده‌ها الگوی دیگر را به راحتی و در کسری از ثانیه در بین صدها سهم پیدا کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *