آموزش فیلترنویسی در Tsetmc.com

آموزش فیلترنویسی در tsetmc

اگر به دنبال الگویی خاص در سهمی‌باشید، گشتن بین صدها نماد کاری بسیار سخت و زمان بر است. اما خوشبختانه راه حلی وجود دارد که شما می‌توانید در کمترین زمان تمامی‌الگوهای موردنظر خود را بیابید و این راه حل همان “فیلترنویسی” می‌باشد. اینکه چگونه میتوان فیلترنویسی کرد موضوعی می‌باشد که ما در  اینجا قصد پرداختن به آن را داریم.

برای فیلترنویسی ابتدا باید به سایت “شرکت مدیریت فناوری بورس تهران” به نشانی Tsetmc.com مراجعه کرد و از محیط فیلترنویسی آن بهره جست.

پس از وارد شدن به سایت، با میطی همانند تصویر زیر مواجعه خواهید شد که برای وارد شدن به محیط فیلترنویسی ابتدا باید وارد صفحه ی “دیدبان بازار” شد. برای وارد شدن به این صفحه کافیست دکمه مشخص شده در تصویر زیر را بزنید.

بعد از وارد به صفحه دیدبان بازار، قبل از اینکه شروع به فیلترنویسی کنید همانند تصویر زیر به منوی تنظیمات رفته و گزینه “تاریخچه قیمت‌ها” را فعال کنید. می‌توانید مابقی تنظیمات را نیز طبق علائق خود تنظیم کنید.

آموزش فیلترنویسی در Tsetmc.com

پس از تنظیم کردن تنظیمات، با استفاده از گزینه “ذخیره تنظیم‌ها” تنظیمات ذخیره کرده و پنجره را ببندید. سپس همانند تصویر زیر با استفاده از منوی “فیلتر” پنجره ی مربوط به فیلترنویسی را باز میکنیم.

سپس در پنجره باز شده همانند تصویر زیر بر روی گزینه “فیلتر جدید” کلیک کنید تا فیلتر جدیدی تحت عنوان “فیلتر شماره 0” ساخته شود. سپس دوباره بر روی “فیلتر شماره 0” کلیک کنید تا محیط مربوط به فیلترنویسی باز شود.

سپس شما می‌توانید در محل مشخص شده در تصویر زیر کدهای خود را بنویسید و یا پیست کنید و با زدن گزینه “ثبت” خروجی‌های فیلتر خود را مشاهده کنید. همچنین شما میتوانید اسم فیلتر خود را که بطور پیشفرض به صورت “فیلتر شماره x” هست را تغییر دهید. برای اعتبارسنجی و اطمینان از صحت فیلتر می‌توانید بر روی گزینه “اعتبارسنجی” کلیک کنید و اگر فیلتر شما خطایی نداشته باشد پیام ” خطایی در کد مشاهده نشد” را مشاهده خواهید کرد.

محصولات مرتبط